Umów się na wizytę 660 163 713
page-img

Powiększanie ust

powiększanie ustPowiększanie ust.

 

Powiększanie ust –  czy warto?

Jest potwierdzone naukowo, że w czasie rozmowy z inną osobą, najbardziej skupiamy wzrok na jej ustach. Dlatego kształt, wygląd ust przekłada się na ogólny odbiór i wrażenie jakie wywiera na nas dana osoba. Z wiekiem niestety pogorszeniu ulega jędrność ust,  zaciera się ich granica, zaczynają opadać kąciki ust. Można te procesy powstrzymać podając kwas hialuronowy w czerwień wargową. Kwas hialuronowy jest to substancja, która normalnie występuje w organizmie człowieka i przez to nie wywołuje uczuleń. Dlatego przed podaniem kwasu hialuronowego nie ma konieczności  wykonywania prób uczuleniowych. Kwas hialuronowy można także zastosować w celu powiększenia lub modelowania ust u osób młodych, które mają zbyt wąską górną lub dolną wargę. Modelowanie ust wykonujemy również w przypadku asymetrii ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest obecnie najpopularniejszym, obok stosowania toksyny botulinowej, zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej.  Powiększanie ust jest zabiegiem bezpiecznym i dającym zauważalny efekt, a przez to zadowolenie pacjentki.

Powiększanie ust – jak przebiega zabieg?

 

Każdy zabieg powiększania ust poprzedza konsultacja lekarska, na której wspólnie z pacjentką ustalamy zakres zabiegu i ilość podanego materiału. Zabieg dla komfortu pacjentki poprzedzony jest znieczuleniem stomatologicznym. Następnie lekarz przy pomocy cienkiej igły podaje kwas hialuronowy tak aby uzyskać zaplanowany efekt powiększenia lub modelowania ust. Rezultat jest widoczny natychmiast po zabiegu. Ostateczny wynik najlepiej ocenić po około 7-10 dniach. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić krwiaczki i obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku godzin. Efekt powiększenia ust utrzymuje się od około 9 do 12 miesięcy. Jest on sprawą indywidualną i zależy od szybkości biodegradowalności kwasu hialuronowego u danego pacjenta. Po tym czasie zabieg powiększania ust można oczywiście powtórzyć.

Po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, sauny, opalania oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Powiększanie ust – przeciwskazania do zabiegu

 

  • ciąża, karmienie piersią
  • aktywna opryszczka
  • stany zapalne w okolicy ust
  • choroby autoimmunologiczne

Wskazane jest aby pacjent nie stosował aspiryny i innych leków przeciwzapalnych na co najmniej trzy dni przed zabiegiem powiększania ust. Przyjmowanie tych leków zwiększa bowiem możliwość powstania krwiaków..