Umów się na wizytę 660 163 713
page-img

peelingi

peelingPeelingi medyczne polegają na usunięcie wierzchniej warstwy naskórka. Powoduje to wygładzenie zmarszczek, skóra staje się jaśniejsza i ma zdrowszy, młodszy wygląd.

Peelingi medyczne wykonuje lekarz. Zabieg polega na nałożeniu na skórę związków chemicznych o właściwościach złuszczających. Mogą to być m.in.: kwas migdałowy, salicylowy, glikolowy, kwas trójchlorooctowy (TCA), roztwór Jessnera. Decyzję o wyborze odpowiedniego peelingu, podejmuje lekarz , dobierając preparat najodpowiedniejszy do istniejącego problemu i rodzaju skóry.

Peelingi pobudzają procesy regeneracyjne skóry, aktywują fibroblasty produkujące kolagen i elastynę co prowadzi do naprawy uszkodzonych włókien elastycznych, zatrzymania wody w głębi skóry i pośrednio lepszego jej nawilżenia. Daje to spłycenie zmarszczek i długofalową poprawę biologicznych właściwości skóry.

Ze względu na głębokość działania możemy podzielić peelingi na powierzchowne – działające w obrębie naskórka, średnio głębokie – obejmujące cały naskórek i górną warstwę skóry oraz głębokie – sięgające do głębszych warstw skóry.

Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować: depilacji, golenia, woskowania, preparatów drażniących skórę, nie wolno opalać się ani stosować środków samoopalających.

Natomiast po zabiegu konieczne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym UV o faktorze min. 50 w słoneczne dni lub min. 30 w dni o umiarkowanym nasłonecznieniu. Obowiązuje zakaz opalania się przez 4 tygodnie, bezwzględny zakaz drażnienia skóry i zdrapywania łuszczącego się naskórka. Wskazane jest stosowanie preparatów intensywnie nawilżających skórę, natomiast makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).

.