Umów się na wizytę 660 163 713
page-img

osocze bogatopłytkowe – plasmolifting

 

osocze bogatopłytkoweOsocze bogatopłytkowe – plasmolifting

 

 

 

 

Osocze bogatopłytkowe

 

 – Plasmolifting to nowa metoda w medycynie regeneracyjnej. Polega na miejscowym podaniu własnego bogatopłytkowego osocza w postaci iniekcji. Powoduje stymulację tkanki do regeneracji. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się poprzez odwirowanie własnej krwi. Krew pobiera się bezpośrednio do specjalnej probówki. Następnie poddaje się ją odwirowaniu, co powoduje oddzielenie osocza bogatopłytkowego od pozostałych elementów krwi. Probówka Plasmolifting zawiera specjalny żel separujący i nie wymaga podawania dodatkowych aktywatorów płytek krwi. Otrzymane w ten sposób osocze bogatopłytkowe jest  w pełni naturalne, zawiera tylko własne białka bez dodatków „ obcych” elementów.

Podanie tak przygotowanego osocza w warstwę podskórną powoduje jej stymulację do produkcji, kolagenu, elastyny i do zagęszczenia jej struktury. W efekcie skóra ulega odmłodzeniu, nabiera jędrności i blasku.

Zabieg jest bezpieczny, nie powoduje powikłań. Zyskuje coraz większą popularność wśród dbających o siebie kobiet. Może być wykonywany  przez cały rok. Dobrze jest powtórzyć 3 zabiegi w odstępie 3-4 tygodni a następnie powtarzać raz lub dwa razy w roku.

Dlaczego płytki krwi są tak ważne?

 

Płytki krwi uczestniczą w procesie krzepnięcia, biorą czynny udział w tworzeniu skrzepu, a następnie w budowie nowej tkanki. Aby spełniać tę funkcję płytki zawierają szereg substancji, które stymulują procesy odnowy tkanek. Ta ich funkcja wykorzystywana jest właśnie w medycynie estetycznej. Dzięki temu, że płytki krwi pobudzają fibroblasty  do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego uzyskujemy pozytywne rezultaty. Pojawia się wyraźny efekt regeneracji skóry, poprawia się jej jędrność, wygładzają się drobne zmarszczki.

 

Wskazania do zastosowania plasmoliftingu

 

  • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
  • fotostarzenie
  • utrata jędrności skóry
  • zmarszczki mimiczne
  • nadmierne wypadanie włosów

 

Przeciwskazania

 

  • ciąża i okres karmienia
  • choroby krwi
  • nowotwory
  • leczenie przeciwkrzepliwe

 

Cena zabiegu od 600 zł

 

osocze bogatopłytkowe szczecin