Umów się na wizytę 660 163 713
page-img

Nici BARB 4D – NOWOŚĆ

Barb 4DNici liftingujące BARB 4D

 

Nici BARB 4D to kolejna, najnowsza odsłona nici First Lift. Ich wyjątkowość polega na specjalnie opracowanym systemie haczyków. W najnowszych niciach haczyki są gęsto rozłożone wokół nici w czterech wymiarach, a nie jak do tej pory, tylko po jednej stronie nici. Dodatkowo, nici Barb 4D są grubsze od tradycyjnych nici PDO, co potęguje efekt lifingu.

Zabieg z użyciem nici PDO First Lift to alternatywa dla pacjentów, którzy nie chcą lub boją się skorzystać z tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Jest to zabieg bez porównania mniej inwazyjny, nie pozostawia blizn,  pacjent może od razu powrócić do swoich aktywności. Zabieg z użyciem nici Barb 4D daje naturalny efekt, który utrzymuje się od 1,5 do 2 lat. Już bezpośrednio po zabiegu kontury twarzy ulegają poprawie, co wynika z mechanicznego działania nici. Po około 14 dniach rozpoczyna się proces tworzenia nowego kolagenu, dochodzi do pobudzenia fibroblastów, które produkują elastynę oraz do syntezy kwasu hialuronowego. Kolagen i elastyna to białka, które zwiększają sprężystość, gęstość i elastyczność naszej skóry. Kwas hialuronowy zwiększa jej nawilżenie.

 

Jak przebiega zabieg z użyciem nici BARB 4D

Skóra jest znieczulona miejscowo nasiękowo lidokainą. Następnie dezynfekowana. Nici Barb 4D są wprowadzane za pomocą igło-kaniuli w tkankę podskórną. Po usunięciu kaniuli haczyki  otwierają  się podnosząc opadające tkanki. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie lekkiego obrzęku i zaczerwienienia, a czasami lekkiego zasinienia. Są to przemijające skutki zabiegu i można je z łatwością ukryć pod makijażem. Cały zabieg, łącznie ze znieczuleniem, trwa około godziny.

Nici Barb 4D posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE

Dla kogo polecany jest zabieg z użyciem nici Barb 4D

Dedykowany jest dla pacjentów, u których doszło do utraty napięcia skóry i zmiany owalu twarzy. Może być stosowany już po 30 roku życia. Górna granica wieku to około 60 lat, kiedy nie ma jeszcze zbyt dużej ilości wiotkiej skóry i kiedy można jeszcze uniknąć liftingu chirurgicznego.

 

Przeciwskazania

  • ciąża
  • laktacja
  • zmiany zapalne w obrębie leczonego obszaru
  • skłonność do tworzenia blizn przerostowych, bliznowców
  • leki przeciwkrzepliwe

.