Umów się na wizytę 660 163 713
page-img

mezoterapia

mezoterapia szczecin

Mezoterapia

Mezoterapia polega na podaniu właściwych dawek substancji leczniczej i regenerującej w chorobowo zmienione miejsce za pomocą licznych drobnych nakłuć. Zabieg mezoterapii wykonuje lekarz w gabinecie medycyny estetycznej techniką manualną przy pomocy jednorazowych strzykawek i cienkich igieł. W mezoterapii stosuje się roztwory do iniekcji, które są albo gotowymi lekami, albo tak zwanymi koktajlami, czyli specjalnie dobranymi przez lekarza medycyny estetycznej substancjami leczniczymi. Mezoterapia umożliwia wprowadzenie do skóry substancji aktywnych w ilościach, które nie byłyby w stanie przeniknąć jako składnik kosmetyków. Skład koktajli jest uzależniony od problemów z jakimi zwraca się pacjent do lekarza medycyny estetycznej.

Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu w czasie mezoterapii poprawia się mikrokrążenie oraz ulegają stymulacji procesy regeneracyjne dzięki powstaniu wielu mikroskopijnej wielkości ranek po nakłuciach. Uszkodzenia skóry, pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji potrzebnych w tym celu substancji.

Mezoterapia gwarantuje szybkie i widoczne efekty, przez co doskonale wpływa na samopoczucie pacjentów. Skóra dzięki mezoterapii staje się rozjaśniona, jędrna i bardziej napięta dzięki czemu twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

Istotne jest, aby mezoterapię powtarzać cyklicznie w gabinecie medycyny estetycznej. Pomimo tego, że efekt widać już po pierwszym zabiegu, najbardziej zadowolone są pacjentki, które stosują mezoterapię regularnie. Regularne przeprowadzane zabiegi mezoterapii skutkują odmłodzeniem skóry oraz zahamowaniem procesów starzenia się. Początkowo należy poddawać się kolejnym zabiegom mezoterapii co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

Mezoterapia dzięki zastosowaniu igieł o bardzo małej średnicy jest zabiegiem mało bolesnym. Po zabiegu mezoterapii przeprowadzonym w gabinecie medycyny estetycznej nie pozostają na twarzy i ciele ślady.

Wskazania do mezoterapii stanowią:

zwiotczenie skóry, starzenie się skóry, profilaktyka przeciwzmarszczkowa, poprawa jędrności policzków, nawilżenie i rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, zapobieganie wypadaniu włosów, cellulit (uda, brzuch, pośladki), redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępy.