Umów się na wizytę 660 163 713
page-img

laserowe wygładzanie zmarszczek

laserowe wygladzanie zmarszczekZabiegi laserowe

 

W naszym gabinecie DerMMed proponujemy Państwu między innymi zabiegi laserowe wykonywane przy użyciu lasera CO2. Laser ten umożliwia usuwanie łagodnych zmian skórnych, brodawek, włókniaków, kurzajek bez konieczności zakładania szwów.

Spektakularne efekty daje zabieg laserowy wykonany laserem frakcyjnym CO2. Laser frakcyjny jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej w celu intensywnej regeneracji skóry. Zabiegi laserowe wykonane laserem CO2 dają odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, korekcja blizn, rozstępów, rozszerzonych porów i różnego rodzaju przebarwień.
Zabieg laserowy przy użyciu lasera frakcyjnego oferuje zarówno poprawę struktury skóry pod kątem tekstury, pigmentacji, rozszerzonych porów, jak też zapewnia pobudzenie komórek /fibroblasty/ skóry właściwej do tworzenia nowych struktur kolagenu, wywołując proces remodelowania kolagenu.
Zabieg laserowy polega na wytworzeniu mikroskopijnych uszkodzeń sięgających skóry właściwej, które są otoczone skórą nienagrzewaną i nieuszkodzoną, co pozwala na szybki proces gojenia i wytwarzanie kolagenu co zapewnia skórze młodszy wygląd. Te zabiegi laserowe mają zastosowanie w usuwaniu zmarszczek oraz bruzd, korekcji blizn, redukcji poszerzonych porów oraz zwiększeniu napięcia skóry – efekt liftingu- wszędzie, gdzie jest to konieczne: twarz, szyja, dekolt, brzuch, ramiona itp.

W czasie zabiegu laserowego pacjent odczuwa jakby ukłucia. W wyjątkowych przypadkach jeśli pacjent jest bardzo wrażliwy można nałożyć na 30-45 minut przed zabiegiem krem znieczulający. Zaraz po zabiegu laserowym skóra jest zaczerwieniona, rozgrzana, lekko obrzęknięta. Uczucie ciepła, zaczerwienienie stopniowo ustępuje w ciągu następnych dni. Zwykle przez kilka dni utrzymuje się obrzęk. Już w 2-3 dniu po zabiegu skóra robi się sucha, napięta, ściągnięta, może być lekko brązowa i zaczyna się łuszczyć. Po 4-7 dniach skóra zwykle jest już całkowicie wygojona. Przynajmniej 12 tygodni po zabiegu laserowym konieczna jest ochrona skóry i w tym celu należy stosować kremy o maksymalnej ochronie SPF 50+, nawet co kilka godzin.

Procedurę zabiegu laserowego w zależności od wskazań i efektów, można powtarzać w odstępach 6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia problemu wizyty są ustalane indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej.

.