Umów się na wizytę 660 163 713
page-img

kwas hialuronowy

kwas hialuronowyKwas hialuronowy

 

jest substancją naturalnie występującą w ludzkiej skórze. Zawartość kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za utrzymanie odpowiedniej wilgotności i jędrności naszej skóry, niestety wraz z upływem czasu drastycznie się zmniejsza. Poprzez iniekcje kwasu hialuronowego, poprawia się poziom nawodnienia skóry, zwiększa się produkcja kolagenu, wzrasta elastyczność i napięcie skóry, co nadaje twarzy zdrowy i promienny wygląd.

Efekty po podaniu kwasu hialuronowego widoczne są natychmiast, utrzymują się około 1 roku. Uzależnione są one od rodzaju skóry pacjenta, miejsca korekcji, objętości wstrzykniętego preparatu oraz techniki iniekcji.

O rodzaju wykorzystywanego preparatu kwasu hialuronowego i techniki wstrzyknięć zawsze decyduje lekarz medycyny estetycznej, oceniając indywidualnie stan i kondycję skóry oraz aktualne potrzeby i oczekiwania pacjenta.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje bardzo naturalne efekty. Pacjentki wyglądają na wypoczęte, zrelaksowane, skóra ma wyraźnie młodszy i zdrowszy wygląd.

Podskórne podawanie kwasu hialuronowego to zabieg w pełni bezpieczny i prawie bezbolesny (przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu). Technicznie jest to śródskórny bądź podskórny zastrzyk wykonywany bardzo cienką igłą. Jest to obecnie najpopularniejsza na świecie i najbezpieczniejsza forma wypełniania zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej.

W zależności od lokalizacji i głębokości zmarszczek stosowane są preparaty kwasu hialuronowego o różnej gęstości. Kwas hialuronowy służy do usuwania zmarszczek i do odbudowy utraconej objętości tkanki podskórnej.

Gdy wypełniacz zostanie po roku wchłonięty przez organizm, skóra w leczonym miejscu będzie wyglądała lepiej, niż przed zabiegiem. Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku.

.