Umów się na wizytę 660 163 713
page-img

depilacja laserowa

depilacja laserowa w szczecinieDepilacja laserowa

 

Depilacja laserowa to zabieg do, którego używamy lasera diodowego Lightsheer amerykańskiej firmy Lumenis, który ciągle uważamy za numer 1 wśród laserów. Laser Lighsheer posiada głowicę z systemem chłodzenia ChillTip, co poprawia komfort takich zabiegów jak depilacja laserowa. Szczecin.

Depilacja laserowa polega na przeprowadzeniu cyklu zabiegów (4-6) w odstępach 4-8 tygodniowych. Wynika to z faktu, że laser działa na włosy znajdujące się w fazie anagenu natomiast oszczędza te, które są aktualnie w fazie uśpienia czyli telogenu. Po pierwszym zastosowaniu depilacji laserowej zniszczone zostaje około 20-30% włosów, a kontynuując zabiegi osiągamy ok. 85-95% skuteczności. Pozostałe włosy są bledsze, cieńsze dużo słabsze i praktycznie niewidoczne. Jeśli nadmierne owłosienie wynika z zaburzeń hormonalnych konieczne może być aby depilacja laserowa została przeprowadzona większą ilość razy lub powtarzanie jej np. raz do roku.

Skuteczność zależy od koloru i grubości włosa. Skuteczniejsze efekty zachodzą w przypadku ciemnych i grubych włosów. W przypadku włosów siwych lub rudych depilacja laserowa jest nieskuteczna. Przed zabiegiem należy włosy golić, nie wolno stosować kremów, pęsety lub depilatora, które osłabiają włosy. Jeśli chodzi o skórę, to nie może być opalona, przesuszona lub podrażniona. Przed samym zabiegiem należy włosy ogolić.

Przebieg zabiegu

 

Depilacja laserowa polega na przykładaniu do skóry głowicy lasera i wyemitowaniu wiązki światła o odpowiednio dobranych parametrach. Głowicę przesuwa się miejsce obok miejsca na całej okolicy, z której chcemy usunąć włosy. Długość zabiegu zależy od depilowanej powierzchni skóry. Depilacja laserowa Szczecin.

Bolesność zabiegu zależy od osobniczej wrażliwości, od lokalizacji owłosienia, grubości i koloru włosa. Pacjent w czasie zabiegu najczęściej odczuwa lekkie kłucie lub szczypanie. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Warto przypomnieć, że głowica lasera Lighsheer wyposażona jest w specjalny system chłodzący, który zmniejsza dolegliwości bólowe.

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra jest zaczerwieniona a wokół mieszków włosowych pojawia się niewielki obrzęk. Jest to normalna i prawidłowa reakcja skóry. Zmiany te ustępują po 2-3 godzinach. Zabieg depilacji laserowej nie przeszkadza w codziennym życiu, nie wymaga przerwy w pracy.

Zalecenia po zabiegu

 

Po zabiegu depilacji laserowej obowiązuje zakaz opalania ponieważ może to skutkować powstaniem przebarwień i uniemożliwia kontynuację serii zabiegów. Poza tym należy unikać przez kilka dni preparatów na bazie alkoholu, chlorowanej wody, które mogą podrażnić skórę. Makijaż można wykonać następnego dnia.

Powikłania

 

Powikłania po zabiegu depilacji laserowej są niezwykle rzadkie. Mogą czasami pojawić się pęcherze i strupki lub przebarwienia i odbarwienia. Istotne jest aby zabieg wykonywał odpowiednio przeszkolony lekarz.

Szczecin jest miejscem gdzie takie zabiegi takie jak depilacja laserowa przeprowadzisz w gabinecie medycyny estetycznej DerMMed.

W naszym gabinecie na 4 i 5 zabieg depilacji laserowej obowiązuje 50% rabat.